نکاتی مهم برای تبدیل شدن به یک آزادکار (فریلنسر /پیمانکار)

نکاتی مهم برای تبدیل شدن به یک آزادکار (فریلنسر /پیمانکار)

 

یک آزادکار ( فریلنسر / پیمانکار / Freelancer ) ، شخصی است که به عنوان یک کارمند آزاد محسوب می شود که مستقلا کار می کند، به این معنا که کاری که به او محول شده است را انجام می دهد اما نه به طور مداوم. در واقع او می تواند آزادانه ساعت کاری خود را انتخاب کند. آزادکار ها رئیس خودشان هستند و به راحتی می توانند با یک برنامه ریزی مناسب به کسب درآمد در منزل بپردازند. برای اینکه بتوانید یک آزادکار  (فریلنسر / پیمانکار) باشید، نیاز به داشتن ترفند های خاص نیست. فقط کافیست یکسری اطلاعات مناسب در زمینه کاری که میخواهید انجام دهید داشته باشید. بسیاری از افراد هستند که دارای مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در زمینه مختلف هستند اما این بدان معنا نیست که آن ها به طور قطع قادر هستند که کاری را به خوبی انجام دهند. بالعکس، افراد زیادی هستند که تحصیلات دانشگاهی در زمینه مشخصی ندارند اما قادرند کاری تخصصی را به نحو احسنت انجام دهند و این مسئله به نوعی به آزادکار  ربط پیدا می کنید. به طور کلی آزادکار ها نیازمند به داشتن هیچگونه مدرک دانشگاهی نیستند. کافیست آن ها این توانایی را در خود داشته باشند که بتوانند کاری را به طرز قابل قبولی انجام دهند. اگر چه مقالات آنلاین بسیاری در مورد آزادکار  وجود دارند، اما ما می خواهیم نکات بیشتری را برای تبدیل شدن به یک آزادکار  حرفه ای بیان کنیم.

در این سایت آزادکار را پیمانکار و کاری که به آزادکار تخصیص داده می شود را پروژه میخوانیم .

تبدیل شدن به آزادکار ، یک ایده عالی برای هر کسی است که دوست دارد برای خود کار کند. آزادکار ها می توانند در یک زمان برای کارفرمایان متعدد کار کنند، انواع مهارت های خود را به کار بگیرند و به همان اندازه که می خواهند کار کنند. به نظر می رسد ایده آل باشد، درست است؟ اگر شما هم در این رابطه انگیزه دارید، کار کردن در محیط کار خودتان را ترجیح می دهید؛ این کار می تواند برای شما مناسب باشد.

فریلنسر ( Freelancer : آزادکار )  چیست؟
 
( Freelancer : آزادکار  - که ما در این سایت آن را پیمانکار می خوانیم)

فردی که به جای یک کارمند برای یک شرکت واحد، برای شرکت های مختلف کار می کند بدون اینکه به یک شرکت خاص متصل باشد را آزادکار  می گویند. آزادکار ها خود اشتغالی، آزادی انتخاب و... را ترجیح می دهند. 

چگونه آزادکار  شویم؟

مهارت های تان را بنویسید. این که آیا شما یک نویسنده، عکاس، ریاضیدان، طراح وب، بازاریاب، تصویرگر، محقق ، مترجم و... هستید، احتمالا یک شغل آزاد برای شما وجود دارد. از انجام چه کاری لذت میبرید؟ نقاط قوت شما چیست؟ فهرستی از هر چیزی را که فکر می کنید ممکن است پول درآور باشید، تهیه کنید. لیست همه چیزهایی را که فکر می کنید در آن خوب هستید بدون هیچ گونه محدودیتی بنویسید. سپس در سایت جاب دو به اشتراک بگذارید. اگر تمایل دارین به صورت حرفه ای، آزادکاری را انجام دهید باید نکات تبدیل شدن به یک آزادکار  را رعایت کنید. حتی اگر کار خود را به عنوان یک آزادکار  نمی خواهید آغاز کنید، می توانید در وقت آزاد تان، مشغول کار شوید.

بین فردی که کاری را دوست دارد، با فردی که می تواند از آن کسب درآمد کند تفاوت زیادی وجود دارد. 

اگر شما مشغول به کار هستید و بین 5 تا 9 ساعت کار می کنید، سپس به خانه برمی گردید و پروژه های دورکاری را انجام می دهید ... استقامت شما را تحسین می کنیم. این آسان نیست، اما این بهترین راه برای شروع است. همانند  اکثر پروژه ها ، آغاز سخت ترین بخش است. 

دوستان همراه! اگر تصمیم گرفته اید که شغل  آزادکار  (فریلنسر / پیمانکار ) را به برای کسب درآمدتان برگزینید، در این قسمت نکاتی را برای شما متذکر می شویم. امید است توجه به این نکات بتواند راه را برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر  شما عزیزان در این زمینه هموار سازد.

نکاتی مهم برای تبدیل شدن به آزادکار (فریلنسر / پیمانکار )

 باید بدانید که مسیر برای همه یکسان نیست. در واقع یک مسیر واحد برای تبدیل شدن به یک آزادکار (فریلنسر) موفق برای افراد داوطلب وجود نخواهد د اشت.
بررسی کنید و بسنجید که آیا شغل آزادکاری برای شما مناسب می باشد یا نه. به طور مثال از جمله ویژگی هایی که یک آزادکار باید داشته باشد این است که، نکته بین بوده و به جزئیات توجه کافی داشته باشد. و دیگر اینکه یک آزادکار باید به انجام کارهای تکراری علاقه داشته باشد.
شما باید به میزان بودجه مورد نیاز برای شروع کارتان فکر کنید. به طور مثال شما برای شروع به این وسائل نیاز دارید: کامپیوتر، نرم افزارهای مربوطه، چاپگر و ...
آگاهی از انواع شغل در صنعت آزادکاری . با وجود اینکه مترجم ها ، برجسته ترین متخصصان این صنعت می باشند، سایر عناوین شغلی در زمینه آزادکاری عبارتند از: مدیر فروش، ویراستار، مدیر پروژه، توسعه دهندگان کسب و کار ، طرحی  برنامه نویسی و ....
ترجیحا یک رزومه کاری برای ارائه به شرکت های پذیرنده آزادکار داشته باشید چرا که آن ها از استخدام افراد بدون سابقه کار اجتناب می کنند.
تخصص خود را مشخص کنید. به این معنا که قبل از اینکه به آزادکاری بپردازید، زمینه ای که در  آن مهارت بیشتری دارید برگزینید.

نکات زیر به شما کمک می کند که چطور حرفه ای تر کار کنید:

  • بیاموزید که چگونه به یک آزادکار  تمام وقت تبدیل شوید. بهتر است که به جای انجام آزادکاری به صورت پاره وقت و در مواقع دلخواه، جز دسته ای از افراد شوید که حتی در سفر هم به آزادکاری می پردازند.
  • در ارسال یک کار با کیفیت دقت داشته باشید. اگر چه مدیران سایت جاب دو و کارفرماهای مربوطه مسئول این کار هستند اما، یک آزادکار  حرفه ای باید آگاهی لازم از نحوه کار با انجام یک کار با کیفیت را داشته باشد.
  • به یک تیم خوب کاری با دیگر آزادکار ها تبدیل شوید. با دیگر آزادکار های حرفه ای به صورت گروهی کار کنید و کاری یکپارچه و با کیفیت تحویل دهید.

 

دوستان و همراهان همیشگی! امید است با ارائه مطالب فوق، توانسته باشیم شما را در مسیر درست به سوی هدفتان رهنمود کنیم. عزیزانی که در کشوری دیگر به غیر از ایران ، آزادکار  یا کارفرما هستند ! در صورتی که تصمیم دارید که به صورت یک آزادکار  (فریلنسر / پیمانکار ) کار کنید یا پروژه ای را برای انجام در سایت ثبت کنید ، باید برای دریافت یا پرداخت وجه ، یک حساب ارزی در وب‌ مانی (WebMoneyداشته باشید. سایت جاب دو میتواند  کار تبدیل ارز را برای شما به راحتی  و در اسرع وقت انجام دهد و آن را به حساب شما در وب مانی یا بالعکس واریز نماید  .